سبک زندگیهنر

۱۰ نکته برای عکاسی حرفه ای

نکاتی برای اینکه در عکس ها زیبا به نظر برسید

عکس‌ها شرحی بصری از لحظات ما هستند و می‌توانند خاطرات ما را به زندگی برگردانند. پس چرا نباید در عکس‌های خود بهترین خودمان را نشان دهیم؟ نکات کوچک اما پر اهمیتی در عکاسی وجود دارند که با رعایت آنها حتی با دوربین های ساده میتوانید عکس های حرفه ای داشته باشید. در این مقاله از تاپ تینگ، ده نکته ساده اما موثر را برای اینکه عکاسی حرفه ای داشته باشید و در عکس‌ها زیبا بنظر برسید، بررسی و معرفی می‌کنیم.

۱. نور مناسب برای بهتر شدن در عکس

تاثیر نور در عکاسی حرفه ای
تاثیر نور در عکاسی حرفه ای

نور یکی از عوامل مهم در عکاسی مخصوصا عکاسی از انسان است. نور مستقیم ممکن است هاله‌ها و سایه‌های ناخواسته ایجاد کند، بنابراین سعی کنید از نور طبیعی و ملایم استفاده کنید. همان طور که گفتیم نور مهم‌ترین عامل در عکاسی است. استفاده از نورهای طبیعی یا نورهای اصطناعی به صورت حرفه‌ای می‌تواند به تصاویر شما زندگی ببخشد و آنها را جذاب‌تر کند.

 

۲. زاویه دوربین

تاثیر زاویه دوربین در عکاسی حرفه ای
تاثیر زاویه دوربین در عکاسی حرفه ای

زاویه‌ی عکس‌برداری می‌تواند تاثیر زیادی بر روی چگونگی ظاهر شدن شما در عکس داشته باشد. به عنوان یک قاعده کلی، دوربین باید در سطح چشم یا کمی بالاتر قرار گیرد. انتخاب زاویه مناسب و جالب می‌تواند نگاه بیننده را به عکس جلب کند و تصویر را زنده‌تر کند. البته تکنیک های دیگری وجود دارد که با توجه به کاربرد های آنها میتواند استفاده شود. به طور مثال برای قد بلند نشان دادن یک شخص میتوانید دوربین را از پایین بگیرید و…

 

۳. لبخند طبیعی

لبخند زدن به شکل طبیعی می‌تواند یک عکس را تبدیل به یک لحظه‌ی دوست داشتنی کند. بجای لبخند زدن به‌صورت مصنوعی، به چیزی خندید که شما را واقعاً خوشحال می‌کند. لبخند طبیعی و رنگارنگ می‌تواند احساسات مثبت و خوشحالی را به تصویر بکشد و به عکس‌ها حس طراوت بیشتری ببخشد.

همچنین بخوانید :  10 سوپراستار زن تاریخ سینمای ایران

 

۴. پوز دادن

با یادگیری چندین حرکت و پوز دادن می‌توانید بهتر در عکس‌ها بنظر برسید. به زبان سده تر، فیگور بگیرید، فیگور ها در عکاسی شخصی خیلی تاثیر دارند و میتواند عکس های شما را به عکس های حرفه ای تبدیل کنند. برای مثال، یک پوز کلاسیک این است که یکی از شانه‌هایتان را بیشتر به دوربین نزدیک کنید.

 

۵. لباس مناسب

لباس شما می‌تواند تاثیر زیادی بر چگونگی ظاهر شدن شما در عکس داشته باشد. رنگ‌ها و الگوهای ساده معمولاً عکس های شما را به تصاویر بهتر و خاطره انگیز تری تبدیل میکنند.

 

۶. چشم انداز بهتر

پس زمینه عکس می‌تواند تاثیر زیادی در کیفیت کلی عکس داشته باشد. یک پس زمینه ساده و غیرمشغول کننده می‌تواند تمرکز را بر روی شما و سوژه تصویر حفظ کند.

 

۷. استفاده از فیلترها به‌درستی

فیلترها می‌توانند عکس‌های شما را زیباتر کنند، اما استفاده زیاد از آن‌ها می‌تواند عکس را غیرطبیعی و مصنوعی کند. استفاده معتدل و مناسب از فیلترها را توصیه می‌کنیم.

 

۸. استراحت و آرامش

اگر شما در حالت تنش و عصبی هستید، این احساسات روی عکس شما منعکس می‌شوند. پس قبل از عکسبرداری, یک لحظه استراحت کنید و خودتان را آرام کنید.

 

۹. تمرین عکاسی

همانطور که در هر مهارت دیگری، تمرین کردن می‌تواند به شما کمک کند تا در عکاسی بهتر شوید. با عکاسی مکرر، شما می‌توانید بهتر بفهمید که چه چیزی برای شما کار می‌کند و چه چیزی نمی‌کند.

 

۱۰. اعتماد به نفس

بالاخره، هیچ چیزی قدرت لبخند واقعی و اعتماد به نفس را نمی‌تواند تقلید کند. احساس راحتی با خودتان و مطمئن بودن به ظاهر خود می‌تواند تفاوت قابل توجهی در عکس‌های شما ایجاد کند.

همچنین بخوانید :  10 کاری که باید هر شخصی قبل از مرگ خود انجام دهد

 

با استفاده از این ده نکته، شما می‌توانید بهتر در عکس‌ها بنظر برسید و لحظات خود را به بهترین شکل ثبت کنید. پس لبخند بزنید و دوربین را بردارید – زمان عکاسی است!

وب گردی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا