فیلم

10 بازیگر برتر سینمای جهان

معرفی بهترین بازیگران سینمای جهان

سینما به عنوان هنری جهانی و پرطرفدار، باعث توسعه و رشد بازیگران حرفه‌ای در سطح جهانی شده است. بازیگرانی که با توانایی‌ها و استعدادهای خود توانسته‌اند جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورند. در این مقاله، به معرفی چند بازیگر برجسته و معروف سینمای جهان می‌پردازیم که به لحاظ استعداد، تاثیرگذاری و شهرت، جزو بهترین بازیگران دنیا محسوب می‌شوند.

ورد بعدی که بهتر است در ابتدای این مقاله از تاپ تینگ به آن اشاره کنیم، این است که این بازیگران برجسته که در این لیست معرفی خواهند شد جز بازیگران بزرگ سینمای هالیوود هستند و در این لیست به دیگر سینما ها اشاره نشده است.

 

1. مرلی استریپ – بهترین بازیگر زن

مریل استریپ - بهترین بازیگر زن دنیا
مریل استریپ – بهترین بازیگر زن دنیا

مریل استریپ (Meryl Streep) یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران زن سینمای جهان است. او در تاریخ 22 ژوئن 1949 در Summit، نیوجرسی، ایالات متحده متولد شد. مریل استریپ به عنوان یکی از بازیگران برجسته و با تجربه (وقتی در این قسمت از کلمه تجربه صحبت میکنیم، بیشتر منظورمان نحوه آموزش دیدن این بازیگران است) در تاریخ سینمای جهان شناخته می‌شود.

او بارها جوایز مهمی از جمله جوایز اسکار و جایزه‌های گلدن گلوب را برای نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. مریل استریپ با توانایی در بازی در انواع نقش‌ها از کمدی تا درام و با نقش‌آفرینی‌های استثنایی، به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود.

او در فیلم‌های معروفی نظیر “انتخاب سوفی”، “کرامر در برابر کرامر”، “پنجاه و پنجاه”، “آهنگ از دور” و بسیاری از فیلم های بزرگ دنیا بازی کرده است. مریل استریپ به عنوان یکی از بازیگران محبوب و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و در طول حرفه‌اش جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورده است.

 

2. دنیل دی لوئیس

دنیل دی لوئیس یکی از بهترین بازیگران بزرگ هالیوود
دنیل دی لوئیس یکی از بهترین بازیگران بزرگ هالیوود

دنیل دی لوئیس (Daniel Day-Lewis) یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما و شاید بتوان گفت بهترین بازیگر جهان از برخی از دیدگاه ها است. او در تاریخ 29 آوریل 1957 در لندن، انگلستان متولد شد. دنیل دی لوئیس به عنوان یکی از بازیگران برجسته و با تجربه در صنعت سینما شناخته می‌شود.

او بارها جوایز بزرگی مانند جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. دنیل دی لوئیس با توانایی در بازی در انواع نقش‌ها از کمدی تا درام و … ، به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

او در فیلم‌های معروفی نظیر “خون بر میخیزد”، “شاهزاده”، “تاتوو”، “کاوالری” و بسیاری از فیلم‌های دیگر بازی کرده است. دنیل دی لوئیس به عنوان یکی از بازیگران محبوب و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و در طول حرفه‌اش جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورده است. او به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران مرد تاریخ سینما شناخته می‌شود و به شهرت جهانی دست یافته است.

 

3. رابرت دنیرو – بهترین بازیگران دنیا

رابرت دنیرو - بهترین بازیگر هالیوود
رابرت دنیرو – بهترین بازیگر هالیوود

رابرت دنیرو (Robert De Niro) یکی از بزرگترین و معروف‌ترین بازیگران سینما و تئاتر جهان است. او در تاریخ 17 اوت 1943 در نیویورک، ایالات متحده متولد شد. بدون شک از دیدگاه بسیاری از منتقدان و صنعتگران سینما، رابرت دنیرو بزرگ ترین بازیگر تاریخ سینما شناخته میشود.

همچنین بخوانید :  10 سوپراستار مرد تاریخ سینمای ایران

او بارها جوایز مهمی از جمله جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. رابرت دنیرو با توانایی در بازی در انواع نقش‌ها از کمدی تا درام(بر خلاف باور بسیاری از سینما دوستان که رابر دنیرو نباید در نقش های کمدی ظاهر میشده)، به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

دنیرو در فیلم‌های معروفی نظیر “پدر خوانده”، “کلاترال”، “حلقه”، “پدر خوانده 2” و بسیاری از فیلم‌های بزرگ سینمای دنیابازی کرده است. رابرت دنیرو به عنوان یکی از بازیگران بزرگ و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و در طول حرفه‌اش جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورده است. وی به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود و به شهرت جهانی دست یافته است.

 

4. مورگان فریمن

مورگان فریمن - پر کارترین بازیگر سینمای هالیوود
مورگان فریمن – پر کارترین بازیگر سینمای هالیوود

مورگان فریمن (Morgan Freeman) یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین بازیگران سینما و تلویزیون جهان است. او در تاریخ 1 ژوئن 1937 در ممفیس، تنسی، ایالات متحده متولد شد. مورگان فریمن به عنوان یکی از بازیگران برجسته و جز بازیگرانی است که بدون تحصیلات آکادمیک و به صورت تجربی در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

مورگان بارها جوایز متعدد و معتبری مانند جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. مورگان فریمن با توانایی در بازی در انواع نقش‌ها از کمدی تا درام و…، به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

فریمن در فیلم‌های معروفی نظیر “خوش آمدی به دشت”، “ساقدوش”، “رستگاری شاوشنک” و “تاجر ونیزی” بازی کرده و مورد تحسین منتقدین قرار گرفته است. مورگان فریمن به عنوان یکی از بازیگران محبوب و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و در طول حرفه‌اش جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورده است. وی به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود و به شهرت جهانی دست یافته است.

 

5. کیت وینسلت – بهترین بازیگران دنیا

کیت وینسلت - بهترین بازیگر زن سینمای هالیوود
کیت وینسلت – بهترین بازیگر زن سینمای هالیوود

کیت وینسلت (Kate Winslet) بازیگر برجسته انگلیسی است که به عنوان یکی از معروف‌ترین و توانمندترین بازیگران سینمای جهان شناخته می‌شود. او در تاریخ 5 اکتبر 1975 در ردینگ، انگلستان متولد شد. کیت وینسلت به عنوان یکی از بهترین بازیگران جهان به خاطر نقش‌آفرینی‌های برجسته‌اش و شهرت جهانی به شمار می‌آید.

او به عنوان یک بازیگر تنوع‌بخش و توانا در نقش‌آفرینی در ژانرهای مختلف از درام تا عاشقانه به عنوان یکی از بهترین بازیگران دنیا شناخته می‌شود. کیت وینسلت در طول حرفه‌اش بارها جوایز مهمی مانند جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است.

همچنین بخوانید :  10 سوپراستار زن تاریخ سینمای ایران

وی در فیلم‌های معروفی نظیر “تایتانیک”، “قیصر سرود”، “فیلمنامه‌نویسی قدرتی” و بسیاری دیگر بازی کرده است. کیت وینسلت به عنوان یکی از بازیگران معروف و محبوب سینمای جهان شناخته می‌شود و به عنوان یکی از تاثیرگذارترین بازیگران در تاریخ صنعت سینما شناخته می‌شود.

 

6. آنتونی هاپکینز

آنتونی هاپکینز - بهترین بازیگران سینمای دنیا
آنتونی هاپکینز – بهترین بازیگران سینمای دنیا

آنتونی هاپکینز (Anthony Hopkins)، بازیگر برجسته و معروف ولزی است که به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود. او در تاریخ 31 دسامبر 1937 در پورت تالبوت، ولز متولد شد. آنتونی هاپکینز به عنوان یکی از بازیگران برجسته و تجربه‌کار در صنعت سینما و تلویزیون شناخته می‌شود.

وی با بازی در فیلم‌های معروفی چون “لامع” و “خروس و برخوردار” به شهرت جهانی دست یافته است. هاپکینز به عنوان یکی از بازیگران برجسته تاریخ سینما به خاطر نقش‌آفرینی‌های برجسته‌اش در انواع نقش‌ها شناخته می‌شود. او بارها جوایز معتبری مانند جوایز اسکار را به عنوان بهترین بازیگر دریافت کرده است.

هاپکینز با نقش‌آفرینی بی‌نظیر در فیلم “خروس و برخوردار” به شهرت بیشتری دست یافت و برای این نقش جایزه اسکار به عنوان بهترین بازیگر مرد اول انگلیسی زبان را کسب کرد. او یکی از بازیگران معتبر و تاثیرگذار در صنعت سینما و تلویزیون جهان به حساب می‌آید و به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود.

 

7. لئوناردو دی کاپریو

لئوناردو دی کاپریو - محبوب ترین بازیگران سینمای جهان
لئوناردو دی کاپریو – محبوب ترین بازیگران سینمای جهان

لئوناردو دی کاپریو (Leonardo DiCaprio)، بازیگر برجسته و مشهور اهل ایالات متحده است. او در تاریخ 11 نوامبر 1974 در لس آنجلس، کالیفرنیا متولد شد. لئوناردو دی کاپریو به عنوان یکی از محبوب‌ترین و توانمندترین بازیگران سینما و تلویزیون جهان شناخته می‌شود.

او به خاطر نقش‌آفرینی‌های برجسته در فیلم‌های معروفی نظیر “تایتانیک”، “زندگی زیبا”، “خواهر کوچک”، “آویار” و بسیاری دیگر به شهرت جهانی دست یافته است. لئوناردو دی کاپریو به عنوان یکی از بهترین بازیگران نسل خود و یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

وی بارها جوایز معتبری نظیر جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. همچنین به عنوان یک فعال اجتماعی و محیط‌زیستی فعال نیز شناخته می‌شود و در کارهای خیریه و حفاظت از محیط زیست فعالیت دارد. او یکی از محبوبترین بازیگران جهان است و به شهرت جهانی دست یافته است.

 

8. جک نیکلسون – بهترین بازیگران دنیا

جک نیکلسون - بازیگران معروف دنیا
جک نیکلسون – بازیگران معروف دنیا

جک نیکلسون (Jack Nicholson)، بازیگر برجسته اهل ایالات متحده است که به عنوان یکی از معروف‌ترین و توانمندترین بازیگران سینما و تئاتر جهان شناخته می‌شود. او در تاریخ 22 آوریل 1937 در نیو جرسی، ایالات متحده متولد شد. جک نیکلسون به عنوان یکی از بازیگران برجسته و تجربه‌کار در صنعت سینما و تلویزیون شناخته می‌شود.

وی با بازی در فیلم‌های معروفی نظیر “شاینی پرنسس”، “سمت غرب”، “چرا یک زن مردانه می‌شود؟” و بسیاری دیگر به شهرت جهانی دست یافته است. جک نیکلسون به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

همچنین بخوانید :  پر فروش ترین فیلم های تاریخ سینما

وی بارها جوایز معتبری نظیر جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی به دست آورده است. او به عنوان یکی از بهترین بازیگران نسل خود و یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود. جک نیکلسون به عنوان یکی از محبوبترین بازیگران جهان و یکی از آیکون‌های صنعت سینما شناخته می‌شود.

 

9. مرلین مونرو

مرلین مونرو - بهترین بازیگران زن دنیا
مرلین مونرو – بهترین بازیگران زن دنیا

مرلین مونرو (Marilyn Monroe) نام یکی از معروف‌ترین و محبوب‌ترین هنرمندان و از بهترین بازیگران دنیا و مدل‌های تاریخی است. او در تاریخ 1 ژوئن 1926 متولد شد و در تاریخ 5 اوت 1962 درگذشت. مرلین مونرو به عنوان یکی از نمادهای جهانی سینما و فرهنگ عمومی شناخته می‌شود.

او به خاطر نقش‌آفرینی‌های درخشان در فیلم‌هایی چون “پارانتز”، “رانش دبیرستانی” و “دلاس بایر” به شهرت جهانی دست یافت. مرلین مونرو به عنوان یکی از مهم‌ترین بازیگران و آیکون‌های سینما و فرهنگ عمومی تاریخ شناخته می‌شود.

او به عنوان یکی از معروف‌ترین زنان قرن بیستم به شمار می‌آید و برجسته‌ترین ستاره‌های هالیوود در دهه 1950 و اوایل دهه 1960 بود. مرلین مونرو به عنوان یکی از بازیگران محبوب و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و تا امروز نیز به عنوان یکی از نمادهای جهانی جذب توجه و اعجاب بسیاری از مردم است.

 

10. آل پاچینو

آل پاچینو - بزرگترین بازیگر دنیا
آل پاچینو – بزرگترین بازیگر دنیا

واقعا جا داشت که این بشر رو به عنوان اولین نفر لیست معرفی میکردم. آل پاچینو (Al Pacino) نام یکی از بزرگترین و معروف‌ترین بازیگران سینما و تئاتر جهان است. وی در تاریخ 25 آوریل 1940 در نیویورک، ایالات متحده متولد شد. آل پاچینو به عنوان یکی از بازیگران برجسته و معروف و محبوب در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

آل پاچینو بارها جوایز مهمی مانند جوایز اسکار را به خاطر نقش‌آفرینی در فیلم‌ها و مجموعه‌های تلویزیونی بزرگی چون بوی خوش زن، پدر خوانده و… به دست آورده است. آل پاچینو با توانایی در بازی در انواع نقش‌ها از درام تا جنایی و ….، به عنوان یکی از بهترین بازیگران در تاریخ سینما شناخته می‌شود.

وی در فیلم‌های معروفی نظیر “اسکارفیس”، “پدر خوانده”، “سرپیکو” و بسیاری دیگر بازی کرده است. آل پاچینو به عنوان یکی از بازیگران محبوب و تاثیرگذار سینمای جهان شناخته می‌شود و در طول حرفه‌اش جایگاه ویژه‌ای در صنعت سینما به دست آورده است. او به عنوان یکی از بزرگترین بازیگران تاریخ سینما شناخته می‌شود و به شهرت جهانی دست یافته است.

نتیجه‌گیری:
بازیگران برجسته سینمای جهان نقش مهمی در جذب توجه و تحسین بینندگان به هنر سینما ایفا کرده‌اند. هر یک از این بازیگران با توانایی‌ها، استعدادها و نقش‌آفرینی‌های خود به عنوان نمایندگان برجسته هنر نمایش جهانی شناخته می‌شوند. انتخاب بهترین بازیگران سینمای جهان مسأله‌ای زمینه‌ای و پراهمیت است و این بازیگران با آثار برجسته خود به تاریخ سینما دست‌یافته‌اند و همچنان به ارائه نقش‌آفرینی‌های برجسته ادامه می‌دهند.

وب گردی

نوشته های مشابه

‫7 دیدگاه ها

  1. من نستم لیست همه فیلم های این بازیگرا رو به تفکیک دانلود و پوشه بندی کردم برای زمستان بشینم همشونو ببینم.

  2. نمیدونم چی داره سر جهان و دنیا میاد واقعا. نه اینکه فقط کشور خودمون اینطوری باشه. الان ببینید انگار نسل طلایی مال اون دوره بوده و دیگه بازیگران هالیوود هیچ وقت به این ها نمیرسن، انگار کسی مثل این بازیگر های این نسل هالییود دیگه نمیاد.

    1. بله، بیشتر بازیگرای ژانر درام در این پست آورده شدن و در یک پست دیگه به بهترین بازیگر های کمدی دنیا خواهیم پرداخت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا